Persons

Tenore
Andrii ROMANENKO
РОМАНЕНКО Андрій
РОМАНЕНКО Андрій
  • РОМАНЕНКО Андрій
  • РОМАНЕНКО Андрій
  • РОМАНЕНКО Андрій
  • РОМАНЕНКО Андрій
  • РОМАНЕНКО Андрій
  • РОМАНЕНКО Андрій
  • РОМАНЕНКО Андрій
  • РОМАНЕНКО Андрій
Народний артист України (2013 р.).
Лауреат Міжнародного конкурсу вокалістів ім. Д.Андгуладзе (Грузія, Батумі, 1996, ІІ премія), Міжнародного конкурсу вокалістів ім. С.Монюшка (Польща, Варшава, 1998, ІІІ премія), Міжнародного конкурсу ім. С.Крушельницької (Україна, Львів, 2003, ІІ премія).
Закінчив Київську державну консерваторію ім.П.І.Чайковського (1995, клас нар.арт.України, проф. В.І.Тимохіна). 1990 – 1994 – соліст Державної академічної хорової капели України «Думка». З 1994 – соліст Національної опери України.
Партії: Андрій («Тарас Бульба» М.Лисенка), Ленський («Євгеній Онєгін» П.Чайковського), Володимир Ігорович («Князь Ігор»О.Бородіна), Андрій Хованський («Хованщина» М.Мусоргського), Ликов («Царева наречена» М.Римського-Корсакова), Герцог, Альфред, Радамес, Дон Карлос, партія тенора («Ріголетто», «Травіата», «Аїда», «Дон Карлос», Реквієм Дж.Верді), Пінкертон, Каварадоссі, Рудольф («Мадам Баттерфлай», «Тоска», «Богема» Дж.Пуччіні), Лоенгрін в однойменній опері Р.Вагнера, Хозе («Кармен» Ж.Бізе), Ромео («Ромео і Джульєтта» Ш.Гуно), Едгар («Лючія ді Ламмермур Г.Доніцетті), Принц, Курагін («Любов до трьох апельсинів», «Війна і мир» С.Прокоф’єва) та інші.
Володіє лірико-драматичним тенором яскравого тембру. Має прекрасні акторські дані, які дозволяють глибоко емоційно та щиро розкривати драматичні образи оперних героїв.
Співав на оперних сценах України (Донецьк, Львів), у Санкт-Петербурзькому оперному театрі ім. М.Мусоргського («Травіата»), у Великобританії – Лондонському «Royal Festival Holl» («Аїда», «Богема»), оперних театрах Глазго та Манчестера («Богема», «Тоска»), у Мадрідському театрі «Кальдерон» («Аїда») та ін. Брав участь в престижних оперних фестивалях в Едінбурзі (Шотландія), на Тайвані та ін. Співав сольні концерти у багатьох містах України та за кордоном, зокрема у Росії, Канаді, Голландії, на Кіпрі.
Входить до складу відомого в Україні тріо тенорів разом з народними артистами України Олександром Дяченком та Олександром Гурцом, концерти яких проходять з великим успіхом як в Україні, так і за кордоном.
Має фондові записи на Національному радіо України, СD із записом Реквієму Дж.Верді (Франця, 1996).
Гастролював у Німеччині, Данії, Швейцарії, Італії, Великобританії, Іспанії, Норвегії, Франції, Угорщині, Польщі, Азербайджані, Білорусі, Росії, США, Канаді.