Persons

Guest artists
Oksana TARANENKO
Режисер
ТАРАНЕНКО Оксана

Закінчила Київське вище музичне училище ім. Р. М. Глієра (1994 р.) та режисерський факультет Київського державного інституту театрального мистецтва ім.І. К. Карпенка-Карого (2000 р., курс нар. арт. України, професора Леся Танюка).

10 років працювала на телебаченні як режисер-постановник, журналіст, ведуча. Режисер-постановник численних телевізійних фiльмів різноманітної тематики та телесеріалів.

Здійснила постановку музичних вистав – опер «Кощій безсмертний» М. Римського-Корсакова (2000 р.), «Самотність» Н. Комлікової (2009 р.), мюзиклу «Бременські музиканти» Г. Гладкова (2003 р.) на сцені Оперной студії Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського, опер «Директор театру» В.А. Моцарта та «Шлюбний вексель» Дж. Россіні у Донецькому театрі опери та балету ім. А. Солов’яненка (2005 р.).

На сцені Національної філармонії України поставила концерти пам’яті видатної співачки Євгенії Мірошниченко (2009, 2010 рр.).

Від 2010 р. – режисер-постановник, з 2012 р.– помічник художнього керівника Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва. На сцені цього театру поставила мюзикл «Дванадцять місяців» С. Баневича (2010 р.), театралізовані концерти на закриття сезонів «Італійський фреш» (2009 р., записаний телеканалом «Культура») та «Тринадцятий місяць» (2010 р.), концерт колективу «Хорові арабески» (2011 р.). У 2012 р. здійснила постановки програми «Музичні класики-2. Балетна абетка для дітей та їх батьків» та концерту, присвяченого 30-річчю театру.

У 2013 р. поставила оперу-буф «Служниця-пані» Д. Перголезі і музичну казку для всієї родини «Смарагдове місто» на музику низки видатних композиторів XVIII - XX століть в Одеському Національному академічному театрі опери та балету. У тому ж році була запрошена на посаду головного режисера театру. У 2016 р. поставила на його сцені опери "Любовний напій" Г. Доніцетті та "Дідона та Еней" Г. Перселла.