Персони

Запрошені митці
КУШПЛЕР Зоряна
КУШПЛЕР  Зоряна
Мецо-сопрано.
Солістка Wiener Staatsoper (Віденська державна опера).
 
Народилася у Львові у сім' ї музикантів.
Після закінчення Львівської музичної академії по каласу вокалу у свого батька народного артиста України, проф. Ігора Кушплера продовжила навчання у Гамбургській музичній академії у класі проф. Юдіт Бекманн.
Зоряна Кушплер є лауреатом декількох міжнародних конкурсів зокрема у 2000 році здобула 1 Премію на конкурсі Баварського радіо і телебачення (АРД) у м. Мюнхен. Звідти і почалася інтернаціональна кар'єра співачки.
Зоряна Кушплер співає на оперних сценах, зокрема, Праги, Кьольну, Берну, Мадриду, Парижу, Лондону, Шанхаю, Сеулу, Тайвані, Сінгапуру, Токіо, Йокохами, Грацу.
З 2007 року Зоряна Кушплер є провідною солісткою Віденської національної опери-де виконує партії зокрема Ульріки (»Бал маскарад«), Фенени (»Набукко«), Ольги (»Евген Онегін«), Поліни (»Пікова дама«), Кармен, Джульєтти (»Казки Гоффмана«), Магдалени (»Нюрнбергські майстерзінгери«), Вальтрауте (»Загибель богів«).
Працювала із диригентами - Сейжі Озава, Рене Якобс, Крістоф Ешенбах, Сір Невіл Меррінер, Франц Вельсер-Мест, Зубін Мета та інші. Її постійними партнерами на сцені є такі видатні співаки як Анна Нетребко, Ролландо Вілласон, Агнес Бальца, Томас Хемпсон, Самуел Ремі, Едіта Груберова, Рамон Варгас, Роберто Аланія, Хосе Кура та інші. Не забуває співачка і про концертну діяльність.
Разом із сестрою-близнючкою Оленою Кушплер співала сольні концерти у Берліні, Гамбургзі, Мюнхені, Касселі, Дюссельдорфі, Реклінхаузені, Відні та різноманітних фестивалях Европи. У вересні 2012 року відкривала сезон у Клівленді у Северанс Холл.
На фірмі грамзапису »Капріччо« та »Вінерштатсопер лайф« вийшли 3 диски співачки із творами Дмитра Шостаковича з Петерсен Квартетом, спільний диск з сестрою Оленою Кушплер, та опера Шарля Гуно »Фауст«. Числені записи на радіо та телебаченні Европи, Азії та Америки. ДВД »Летюча миша« (Фестиваль у м. Мєрбіш 2012), Арабелла (Віденська національна опера 2012).
У 2014 році Зоряна Кушплер дебютувала у знаменитому Нью Йоркському »Карнегі Холл« з 9 симфонією Бетовена, виконала партію Фенени у опері «Набукко« поруч з видатним тенором Пласідо Домінго у віденській національній опері, дебютувала у Альберт Холл у Лондоні в опері »Електра«, а також виконала партію Маргарити в опері »Чотири грубіяна« композитора Фольфа-Феррарі у Принцрегент Театрі у Мюнхені.

Інформація з офіційного сайту співачки: http://www.zoryana-kushpler.de/