Персони

Запрошені митці
ЗЕМЦОВ Олександр
Диригент
ЗЕМЦОВ Олександр

Всесвітньо визнаний альтист і диригент Олександр Земцов є одним із багатогранніших музикантів свого покоління.

Олександр Земцов зарекомендував себе як один із найцікавіших диригентів свого часу. Маючи широкі та водночас глибокі знання різних музичних стилів, він однаково добре володіє камерним і симфонічним репертуаром. Його часто запрошують як соліста та диригента.

Олександр народився 1978 року в родині музикантів, що сьогодні є визнаною музичною династією. Він навчався в Музичному училищі ім. Гнесіних для обдарованих дітей у Москві в класі професора Є. Озол. Продовжив навчання під керівництвом Marius Nichiteanu, Michael Kugel та Tabea Zimmermann у Німеччині.

У 23 роки став концертмейстером групи альтів London Philharmonic Orchestra, пропрацювавши у колективі 10 років.

З 2012 р. цілковито присвятив себе кар’єрі соліста та диригента, вивчав диригування разом із Vladimir Jurowski і Vassily Sinaisky та відвідував майстер-класи таких майстрів, як Kirill Petrenko, Jukka-Pekka Saraste, Kurt Masur, Leif Segerstam, Neeme і Paavo Jarvi.

Дебют Олександра Земцова як диригента відбувся 2014 року з симфонічним оркестром Lappeenranta. Після цього його запросили диригувати двома іншими фінськими оркестріами: Sinfonia Finlandia і Pori Sinfonietta. Його концерт з Bulgarian National Radio Symphony Orchestra та Мiшею Майським у 2017 році привернув до нього міжнародну увагу.

Після його дебюту у Китаї з Liaoning Symphony Orchestra у вересні 2018 року, він був запрошений диригувати кількома програмами у наступному сезоні.

У 2018–2019 роках він працював із Pori Sinfonietta Finland, INSO Lviv, Sofia Philharmonic Orchestra, Liaoning Symphony Orchestra Shenyang China, а також із Hangzhou Symphony Orchestra. Незабаром пiсля його дебюту у Києві з оперою Рахманінова «Алєко» та «Болеро» Равеля, у березні 2020 року він асистуватиме Jukka-Pekka Saraste та Володимиру Юровському в London Philharmonic Orchestra.

У 2017 році він підписав контракт із Toccata Classics London на запис творiв Kancheli, Yusupov, Hovland, Bartok, а також оркестровок Паганіні, зроблених М. Скориком, що мають бути реалізованими у 2020 році.

Олександр був призначений на посаду художнього керівника та диригента Міжнародного нового симфонічного оркестру (INSO) у Львові.

Олександр Земцов – член LEAD, проект у якому він як асистент диригента співпрацює з Jukka-Pekka Saraste.

Під керівництвом Олександра Земцова виступали найкращі солісти світу:

MISCHA MAISKY, LARS ANDERS TOMTER, SIMON TRPCESKI, DENITSA LAFFCHIEVA, ALBRECHT MENZEL, GORDON NIKOLIC, ROMAN SIMOVIC, JAN MRACEK, PHILIPPE PIERLOT, BORIS GARLITSKY і TABEA ZIMMERMANN.

Олександр Земцов робив записи для багатьох лейблів, зокрема для: Chandos, LPO Live, Navis Classics, Naxos and Toccata Classics.

Олександр Земцов регулярно виступає як соліст із такими диригентами, як Neeme Jarvi, Vladimir Jurowski, Leif Segerstam, Alexander Vedernikov, Jukka-Pekka Saraste у найвідоміших концертних залах світу. 

Регулярно з’являється на телебаченні та радіо.

 

Інформація надана прес-службою Олександра Земцова

Офіційний сайт Маестро