Афіша театру

Опера-реквієм на 1 дію
Початок: 6.04.2018 - 19:00
Завершення: 20:30
Iyov
Роман Григорів, Ілля Разумейко
Iyov

«IYOV» – опера-реквієм для препарованого  рояля, ударних, віолончелі та солістів

Режисер: Влад Троїцький

Композитори: Роман Григорів, Ілля Разумейко

Оперу «IYOV» створено за книгою Йова зі Старого Заповіту та з використанням латинських сакральних текстів. Її написано в синтетичному жанрі, що вперше в історії світової музики поєднав у собі оперу, реквієм та ораторію.

Прем'єра вистави відбулася 21 вересня 2015 року на фестивалі ГогольFest.

«IYOV» – опера-реквієм для препарованого  рояля, ударних, віолончелі та солістів

Режисер: Влад Троїцький

Композитори: Роман Григорів, Ілля Разумейко

Оперу «IYOV» створен за книгою Йова зі Старого Заповіту та з використанням латинських сакральних текстів. Її написано в синтетичному жанрі, що вперше в історії світової музики поєднав у собі оперу, реквієм та ораторію.

Книга Йова – не лише розповідь про життя біблійного героя. Це історія людського відчаю, жертовності та пошуку себе. Пронизлива історія про страждання, що перетворюється на оду життю. Цей твір особливо актуальний в Україні саме зараз, адже безмежна віра Йова не лише дарує надію, а й повертає все втрачене під час випробувань.

«IYOV» – це містерія народження нового звуку всередині препарованого рояля, на межі можливостей людського голосу. Драматургію музичного перформансу засновано на контрастній компіляції речитативів (в них використані фрагменти з українського перекладу книги Йова) та музичних номерів, написаних на латинські тексти Реквієму. Музичним відкриттям твору стало використання препарованого рояля. Завдяки нетиповим прийомам гри та використанню ударних інструментів він перетворюється на справжній симфонічний оркестр, а часом – ­навіть на генератор електронних звуків.

Проект було вперше представлено на головній сцені фестивалю сучасного мистецтва ГОГОЛЬFEST у вересні 2015 року. Упродовж 2015 року оперу «IYOV» презентували в Китаї, Австрії та США.  У 2016 році оновлену версію опери неодноразово виконували в Данії, Україні та Польщі. У 2017 «IYOV» було виконано у Віденській філармонії, а також Македонській національній опері. У січні 2018 року «IYOV» з успіхом 5 разів виконали на фестивалі сучасної опери PROTOTYPE у Нью-Йорку. Член Американської асоціації театральних критиків Adrian Dimanlig відзначив, що «найбільш несподіваною та креативною прем’єрою фестивалю стала опера «IYOV». Поєднання оригінального музичного матеріалу з живим віджеїнгом, що захоплює, робить цю виставу обов’язковою для перегляду».

Захід відбувається за підтримки БФ «Україна Інкогніта» та Агенції регіонального розвитку Івано-Франківської області.

 

Композитори: Роман Григорів, Ілля Разумейко
Режисер: Влад Троїцький
Відеодекорації: Марія Волкова
Художник по світлу: Наталія Перчишена
Звукорежисер: Максим Таран

 

Виконавці:

Мар’яна Головко (сопрано)
Анна Марич (сопрано)
Олександра Мельє (мецо-сопрано)
Андрій Кошман (баритон)
Руслан Кірш (баритон)
Євген Рахманін (бас)
Тетяна Троїцька (голос)
Жанна Марчінська (віолончель)
Андрій Надольський (ударні)
Ілля Разумейко (рояль)
Роман Григорів (диригент)