Афіша театру

Балет на 2 дії
Вистава Київського Державного хореографічного училища
Початок: 5.05.2018 - 19:00
Завершення: 21:00
Коппелія
Лео Деліб
Коппелія

 
Режисер-постановник – 
всесвітньовідомий балетмейстер і хореограф, володар премії Вацлава Ніжинського Володимир Малахов
 
За підтримки Тошихіко Такахаші
та
United world cultures foundation 
 
 
8 грудня головні ролі у виставі виконують:
Сванільда - Катерина МИКЛУХА, лауреат міжнародного конкурсу
Коппеліус - режисер-постановник Володимир МАЛАХОВ
Франц - Олександр КОНДРАТЕНКО.
 
За участю лауреатів Міжнародних конкурсів, учнів і студентів КДХУ.
 
 

ЛЕО ДЕЛІБ

 

К О П П Е Л І Я

Балет на 3 дії

за мотивами казки Е. Гофмана

ЛІБРЕТО, ХОРЕОГРАФІЯ ТА ПОСТАНОВКА ВОЛОДИМИРА МАЛАХОВА

ХУДОЖНИК-ДЕКОРАТОР ТА ХУДОЖНИК КОСТЮМІВ  ДІТЕР ЕЙСЕНМАНН

ДИРИГЕНТ – МИКОЛА ДЯДЮРА, НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ, ЛАУРЕАТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПРЕМІЇ УКРАЇНИ  ІМ. Т. Г. ШЕВЧЕНКА, ГОЛОВНИЙ ДИРИГЕНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ УКРАЇНИ ім. Т. Г. ШЕВЧЕНКА

 

Дійові особи:

Коппеліус – майстер ляльок

Коппелія- лялька

Сванільда

Франц

Подруги Сванільди

Друзі Франца

Ляльки: Іспанка, Китаєць, Лицар, Астроном

Дівчата та юнаки

 

І дія

Площа маленького містечка. Озираючись виходить  Сванільда  і намагається привернути увагу дівчини, що нерухомо сидить з книгою перед вікном в будинку лялькаря Коппеліуса.  З’являється її наречений Франц  з друзями. Краса Коппелії зачаровує всіх юнаків, і вони разом із Францем намагаються залицятися до Коппелії. Це бачить Сванільда.

Сванільда і Франц зустрічаються на площі. Сванільда відчуває, що серце юнака захопила таємнича красуня. Дівчина не вірить словам Франца про кохання до неї. Вони сваряться. Дівчата дружно соромлять Франца за те, що він та його друзі занадто приділяють увагу Коппелії. Франц відчуває свою провину, бо по-справжньому кохає Сванільду. Друзі Франца і  подруги Сванільди  примирили закоханих і вони танцюють разом.

Молоді люди намагаються розкрити таємницю чарівної незнайомки. З’являється  сам  Коппеліус.  Всі ставлять йому запитання: «Хто це за дівчина у вікні?».  Старий,  зрозумівши тривогу Сванільди іде, обіцяючи їй допомогти.

Франц просить Сванільду вибачити його, але дівчина не може перебороти свою образу.

Вечоріє. На площі з’являється Коппеліус.  Молодь пропонує йому трохи розважитись. В цей час Франц з друзями збираються проникнути до таємничої незнайомки. Лялькар розганяє їх і губить ключ від свого будинку.

Сванільда з подругами знаходить ключ і дівчата крадькома заходять до помешкання. 

Коппеліус з ліхтарем, шукаючи загублений ключ, розуміє, що хтось є в його будинку, переляканий він заходить додому. В цей час Франц дістає драбину і намагається через вікно  потрапити до майстерні лялькаря.

 

ІІ дія

Сванільда та її подруги  з острахом  прямують до будинку Коппеліуса.

 Потрапивши туди, дівчата зацікавлено обстежують помешкання. Їх дивують мешканці майстерні – Китаєць, Астроном, Іспанка, Лицар.  Врешті вони  знаходять ту чарівну незнайомку, яка постійно привертала загальну увагу.  Її таємниця розкрита!   Коппелія – це просто механічна лялька, як і інші мешканці майстерні.  Дівчата бавляться з ними, але в цей час повертається хазяїн.

Коппеліус  виганяє непроханих гостей, які тікаючи, нівечать  його механічні витвори. Але Сванільда не встигла втекти. Вона розповідає старому лялькарю про свої переживання. Коппеліус щиро співчуває їй.

Розчиняється вікно і з’являється Франц,  Сванільда  ховається за завісою.  Коппеліус потай спостерігає за юнаком. Парубок намагається проникнути до таємничої незнайомки. Впіймавши Франца, лялькар дізнається про причину його вторгнення до майстерні. Юнак зізнається в коханні до чарівної незнайомки, що бачив у вікні. У Коппеліуса виникає ідея як допомогти Сванільді  повернути коханого. Лялькар запрошує Франца випити та додає у вино снодійне, але той наполегливо намагається побачити красуню. Коппеліус вгамовує закоханого і той нарешті засинає. Майстер замінює ляльку на Сванільду, розповідаючи їй свої плани.  

Настав час будити Франца  і показати йому свій «витвір». Майстер розігрує цілу виставу перед закоханим - він оживляє удавану ляльку-Сванільду. Юнак  із здивуванням спостерігає за всіма витівками таємничої красуні.  Нарешті він розуміє, що саме Сванільда виконує роль ляльки у розіграші. Він не може повірити, що його увагу привернула механічна лялька.

Коппеліус розповідає Францу про свою витівку. Відбувається примирення Сванільди і Франца.

 

ІІІ дія

Вирує площа маленького містечка. Сьогодні тут відбудеться весілля Сванільди та Франца. Мешканці містечка і Коппеліус вітають молодих. Всі бажають їм щастя.

 

 

ВИСТАВУ ПІДГОТУВАЛИ:

ПЕДАГОГИ-РЕПЕТИТОРИ:

ВОЛОДИМИР ДЕНИСЕНКО – НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ,

МАРИНА ДОБРЯКОВА, ЛЮДМИЛА СОБОЛЄВА, ЛЮБОВ ЯТЧЕНКО, ОЛЬГА БОНДУР, ІРИНА СКРИПНИК, ОКСАНА ПАНЧЕНКО, ВОЛОДИМИР ПРЯНІЧНІКОВ, СЕРГІЙ ЛАХТІОНОВ

ДИРИГЕНТИ – МИКОЛА ДЯДЮРА, НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ, ЛАУРЕАТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПРЕМІЇ УКРАЇНИ  ІМ. Т. ШЕВЧЕНКА, ГОЛОВНИЙ ДИРИГЕНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ УКРАЇНИ ім. Т. Г. ШЕВЧЕНКА,   ВІКТОР ОЛІЙНИК, ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ

 

РЕЖИСЕР,  ЯКИЙ ВЕДЕ ВИСТАВУ – ОЛЕГ ТОКАР

ЗВУКОРЕЖИСЕРИ – ЮРІЙ МАКУШЕНКО, МАКСИМ ДОНІН

ХУДОЖНИКИ ПО СВІТЛУ – ІГОР САМАРЕЦЬ, МИКОЛА МУЗИКА

 

ХУДОЖНІЙ КЕРІВНИК КИЇВСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ХОРЕОГРАФІЧНОГО УЧИЛИЩА  НОБУХІРО ТЕРАДА, НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ

 

ДИРЕКТОР КИЇВСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ХОРЕОГРАФІЧНОГО УЧИЛИЩА  ІВАН ДОРОШЕНКО, НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАТОРІВ ЗАХОДУ:

Володимир Малахов - один з найвидатніших всесвітньовідомих танцівників свого покоління, який приголомшував глядачів поєднанням ліричної багатогранності та технічної майстерності.  Багаторазовий лауреат Міжнародних конкурсів хореографічного мистецтва: Гран-прі (Варна, 1986), I премія (Москва, 1989), Premia di Positano (1998), Prix Benois de la Dance (2001), Премія Вацлава Ніжинського «Кращий танцівник світу 2002»), «Österreichisches Ehrenzeichen für Wissenschaft und Kunst», Австрія, 2009).

Народився в 1968 році у м. Кривий Ріг (Україна). Займатися хореографією він розпочав у чотирьохрічному віці в місцевій балетній школі. В 10 років вступив до Московського акдемічного хореографічного училища, де навчався в класі відомого викладача-хореографа Петра Пестова. Після закінчення училища, у 1986 році почав працювати у трупі «Московський класичний балет», де став наймолодшим прем’єром.  Найвідоміші хореографи створювали балети спеціально для  Володимира. Він виступав на кращих світових сценах  (Париж, Лондон, Токіо, Штутгарт, Мілан, Рим, Мюнхен, Сідней, Буенос-Айрес, Лос-Анджелес, Москва, Санкт-Петербург тощо). В.  Малахов - головний балетмейстер    Vienna State Opera Ballet (1992), National Ballet of Canada (1994). Навесні 1995 року Володимир Малахов  дебютував у  трупі American Ballet Theater на сцені Metropolitan Opera (Нью-Йорк). З 1996 по 2014 рр., на запрошення Тадацугу Сасакі та Фонду виконавських мистецтв NBS, Володимир створив  програму "Подарунок від Малахова", яка щорічно була представлена в основних театрах Японії.

У 2002 році Даніель Баренбойм запросив В. Малахова очолити балетну компанію Staatsoper Unter den Linden у Берліні (Німеччина). З 2004 по 2014 рр. Малахов був директором та художнім керівником, прем’єром балету  новоствореного Staattsballett Berlin. З 2014 по 2016 рік Володимир Малахов поєднував обов'язки художнього керівника та прем’єра  Токійського балету, гастролював з виставами та хореографічними постановками по всьому світу.

Поряд з виступами на світових сценах, В. Малахов здійснив постановки вистав «Баядера» для Vienna State Opera Ballet (199), «Попелюшка» (2004), "Спляча красуня" (2005) та "La Peri" (2010) для Staatsballett (Берлін).

У 2014 році за ініціативи художнього керівника Київського державного хореографічного училища, народного артиста України Нобухіро Терада розпочалась наша співпраця з колективом викладачів та студентів цього найстарішого в Україні уславленого професійного навчального закладу.

Протягом чотирьох років силами студентів та викладачів КДХУ були здійснені постановки балетів: «Бал-маскарад» на музику Дж.Верді, «Гран па» з балету «Пахіта» Л. Мінкуса, «La Peri» Ф. Бургмюллера, які з успіхом пройшли на сцені Національної опери України ім. Т. Шевченка.

Володимир Малахов: 
"Робота із здібними, талановитими,  закоханими в хореографію учнями, відданими своїй праці викладачами, надихнули мене на створення нового проекту в Київському державному хореографічному училищі – постановку балету на три дії Лео Деліба «Коппелія».
 Хочу зазначити, що кропітка робота з майбутніми артистами балету під час репетицій надихає мене на нові ідеї, приносить творче натхнення. До кожного молодого танцівника необхідно підходити індивідуально, все розповідати, показувати найменші деталі. Приємно спостерігати як спалахують очі дітей,  як протягом репетицій кожен учень розкриває  неабиякий професійний та акторський потенціал, як виконавці під час  виснажливої роботи над кожним рухом радіють маленьким перемогам, отримують насолоду від хореографії, яку вони виконують.
Щиро вдячний всім, хто допоміг здійснитися цьому проекту, і, в першу чергу, талановитим учням та студентам, високопрофесійним викладачам-хореографам Київського державного хореографічного училища".