Upcoming shows

Романтичний балет на 2 дії
Beginning: 7.04.2017 - 19:00
Completion: 20:55
Корсар
Адольф Адан
Корсар

Романтичний балет на 2 дії (чотири картини з прологом та епілогом) з використанням музики Лео Деліба.

Музична редакція Олексія Баклана.
Лібретто Віктора Яременка та Юрія Станішевського

за мотивами однойменної поеми Д. Байрона
за сценарієм Жюля Сен-Жоржа та Жозефа Мазільє.
Хореографія Жюля Перро, Маріуса Петіпа, Петра Гусєєва.
Сценічна редакція та нові хореографічні епізоди Віктора Яременка.

 

СТИСЛИЙ ЗМІСТ

 

ПРОЛОГ

 

Англія. Стара таверна "Корсар" на березі моря. Серед перехожих – Поет, матроси, дівчинка-квіткарка. З'являється юна леді в оточенні юнаків. Поет купує у квіткарки троянди і хоче подарувати незнайомії красуні.Та вона, не звернувши на нього ніякої уваги, зникає зі своїм веселим товариством. Розчарований Поет сідає до столу в таверні, тримаючи в руках троянди. Набережна порожніє. Трактирник гасить ліхтар. Проте Поет нічого не помічає. Він полинув у романтичні мрії. І неначе втіленням мрій стає казкове перевтілення таверни на корабль "Корсар", на якому він стає ватажком відчайждушннх корсарів. Вітер напинає вітрила. Корабель пливе назустріч пригодам...

 

Дія перша

 

Картина перша

 

Осяяний сонцем строкатий і людний базар в Андріанополі. Пихаті купці, серед яких Ісаак Ланкедем, який торгує невільницями. Він чекає пашу Сеїда, котрий хоче поповнити свій гарем юними наложницями. Несподівано на майдан, неначе вихор, влітають корсари на чолі з відважним Конрадом у супроводі друзів – Бірбанто та відданого раба Алі. Найкраща із невільниць Ісаака, гречанка Медора, вражена силою Конрада, дарує ватажку корсарів троянду. Незадоволений Ланкедем ховає дівчину від незваних гостей.

На майдані з'являється давно очікуваний паша Сеїд зі своїм почтом та охороною. Ісаак пропонує йому східних красунь, які танцюють, намагаючись розважити пашу. Проте він байдужий до них. Купець виводить темпераментну Гюльнару, яка впадає в очі владному Сеїду. Проте Ісаак прохає його ще трохи почекати – зараз він покаже паші найпрекраснішу троянду із свого квітника невільниць. Усі вражені красою Медори.

Паша купує красуню. Медора у розпачі. Вона кидається до Конрада, який намагається заспокоїти юну гречанку й обіцяє врятувати її. Сеїд залишає базар. Конрад наказує відданому Алі наздогнати Медору і привезти до нього.

Щоб відвернути увагу купців, корсари на чолі з Бірбанто розпочинають танок з дівчатами і одночасно грабують купців. Раб Алі повертається із Медорою. Корсари разом з награбованими коштовностями та невільницями зникають. Багатолюдний майдан стає порожнім. На базар вибігає розгублений і переляканий Ісаак.

 

Картина друга

 

Грот у скелі на березі моря – притулок корсарів. Конрад приводить сюди Медору. Вони щасливі. Корсари святкують перемогу. Медора просить Конрада відпустити знедолених подруг на волю.

Відчуваючи невдоволення Бірбанто та наближених до нього корсарів Конрад вагається. Благання невільниць розчулює серце ватажка, і він наказує відпустити дівчат. Бірбанта, обурений таким рішенням, кидається на Конрада, але ватажок хапає його за руку і різко ставить на коліна.

До гроту прокрадається Ісаак. Він знає про сварку друзів і пропонує Бірбанто повернути Медору. Бірбанто погоджується. Ісаак залишає букет з троянд, оприсканих снодійним розчином.

Повертаються щасливі закохані. Конрад помітивши чарівні квіти, хоче подарувати їх Медорі. Але, вдихнувши снодійні пахощі, падає. Медора у відчаї. Вона щосили намагається розбудити коханого, але всі її спроби марні. З'являються переодягнені Ісаак, Бірбанто та його поплічники і забирають юну гречанку.

Бірбанто, не бажаючи ділити викуп, вбиває купця. Він намагається убити і колишнього свого друга Конрада. Але з'являється раб Алі з корсарами і зрадник тікає. Алі намагається розбудити ватажка, і той поволі прокидається. Дізнавшись про викрадення Медори, Конрад вирішує негайно наздогнати і звільнити кохану.

 

Дія друга

 

Картина третя

 

Розкішний палац паші Сеїда на березі Босфора. Гюльнара намагається розвеселити засмученого Сеїда, який не може заспокоїтися, що корсари забрали Медору. З'являється Бірбанто з прекрасною гречанкою. Паша радіє поверненню Медори. Красуня у відчаї. Єдине, що втішає дівчину – це зустріч з Гюльнарою. Сеїд запрошує Бірбанто подивитися на красунь гарему.

Паші повідомляють, що до палацу завітали поважні купці з коштовними подарунками. Він кличе незнаних гостей, щоб показать їм красуню-невільницю Медору. В одному з гостей Медора пізнає Конрада. Паша Сеїд запрошує подивитися весь прекрасний "квітник" його палацу. Здається, що розквітли і перетворилися на чарівних танцівниць самі троянди. Гюльнара, принаджуючи Сеїда, забирає його з собою.

Конрад і Медора залишаються наодинці. Відчай і радісні надії охоплюють закоханих. Раптом з'являється Бірбанто, що стежив за ними. Він погрожує Конраду, але вірний Алі кидається на Бірбанто. Закохані втікають.

 

 

Картина четверта

 

Грот корсарів. Дівчата чекають повернення коханих. Раб Алі приводить Бірбанто, який благає пробачити його. Конрад погоджується. Але Бірбанто хоче помститися Алі, який двічі зруйнував його підступні плани. На допомогу приходить відважний Копрад. Він наказує стратити підступного зрадника.

 

ЕПІЛОГ

 

Знову нуртує море. Корабель відважних корсарів пливе до Англії, назустріч новим пригодам.

На набережній стара таверна "Корсар". Світає. Промені сонця будять Поета, котрий заснув за столиком таверни. Набережну заповнюють перехожі, серед яких і ті, кого він бачив учора. З'являється в оточенні молодих шанувальників юна леді, схожа на Медору. Поет дарує красуні троянди. Вона здивована, але привітно посміхається, і, взявши квіти, проходить далі. А Поет, сповнений спогадів про чарівний сон, залишається у полоні своєї мрії.

Вперше в Україні!

Найочікуваніша подія у світі балету – #sprig_corsair

Джозеф Міхаель Гатті, Катерина Кухар та Олександр Стоянов!

Тільки 7 квітня, на сцені Національної опери України - балет «Корсар» в виконанні інтернаціонального тріо: самого блискучого віртуоза з США Джозефа Міхаеля Гатті спільно з найкрасивішою балетної парою Європи Катериною Кухар і Олександром Стояновим.

Джозеф Гатті (Joseph Gatti) - це артист найвищого світового рівня, який привнесе американський стиль на балетну сцену України. Він енергійний і технічний танцівник, якому немає рівних в дивовижних за швидкістю обертаннях. Він танцює в парі з такими зірками світового балету як: Адіаріс Алмейда (Adiarys Almeida), Євгенія Образцова (Evgenia Obraztsova), Яна Саленко (Iana Salenko). І ось тепер свою майстерність продемонструє в Києві, в одній з яскравих партій - раба Алі.

Разом з ним на одну сцену вийде темпераментний дует пекучих брюнетів: Катерина Кухар та Олександр Стоянов. Їх стильний танець і неймовірно легкі підтримки - це завжди радість і задоволення для глядача. Більшу частину року артисти перебувають на гастролях і разом танцюють майже весь класичний репертуар в кращих театрах світу від Парижа до Токіо. Іось тепер вони будуть танцювати в Києві.

Життєлюб і немов літаючий по сцені Олександр Стоянов, який викликає захват у глядачів своїми високими стрибками, вийде в цей вечір в партії відважного і закоханого пірата Конрада. Він буде не раз ризикувати життям заради красуні гречанки Медори, роль якої виконає граціозна і тендітна, як статуетка, Катерина Кухар.

 

(ІНФОРМАЦІЯ ОРГАНІЗАТОРІВ ЗАХОДУ)