Upcoming shows

Концерт на 2 відділи
Beginning: 11.09.2019 - 19:00
Completion: 21:30
Маестро Хобарт Ерл представляє...
Маестро Хобарт Ерл представляє...
11, 12 вересня
 
Маестро Хобарт ЕРЛ представляє
 
Далі  ГУЦЕРІЄВА (віолончель),  Адам ГУЦЕРІЄВ (фортепіано)
 
Симфонічний оркестр Сілезької філармонії (Польща)
Хор Національної опери України
Хормейстер  – Богдан ПЛІШ
 
Дмитро ІВАНЧЕНКО (тенор), Олександр МЕЛЬНИЧУК (баритон)
 
 
У програмі концерту твори:  Карла Марії фон Вебера, Йозефа Гайдна, Жоржа Бізе, Едуарда Лало, Джакомо Пуччіні
 
 
 
ПРОГРАМА КОНЦЕРТІВ:
 
11 вересня
 
Симфонічний оркестр Сілезької філармонії (Польща)
Диригент – Хобарт Ерл
Хор Національної опери України
Хормейстер  – Богдан Пліш
Солістка – Далі Гуцерієва (віолончель)
 
У програмі:
Жорж Бізе.  Увертюра до опери «Кармен».
Едуард Лало. Концерт для віолончелі з оркестром ре-мінор у трьох частинах.
Джакомо Пуччіні. Меса «Di Gloria».
 
 
12 вересня
 
Симфонічний оркестр Сілезької філармонії (Польща)
Диригент – Хобарт Ерл
Хор Національної опери України
Хормейстер  – Богдан Пліш
Соліст – Адам Гуцерієв (фортепіано)
 
У програмі:
Карл Марія фон Вебер. Увертюра до опери «Оберон».
Йозеф Гайдн. Концерт для фортепіано з оркестром ре-мажор у трьох частинах.
Джакомо Пуччіні. Меса «Di Gloria».
 
 
 
 
 
 
 
 
ВИКОНАВЦІ КОНЦЕРТУ:
 
 
ХОБАРТ ЕРЛ
 
Хобарт Ерл народився у Венесуелі у родині американців. Навчався у  Фердинанда Лейтнера в Зальцбурзі, Леонарда Бернстайна і Сейджі Озави у Танглвуді. Хобарт Ерл вивчав диригування у Ві­денській музичній академії; отримав диплом виконавця на кларнеті від Трініті-коледжу в Лондоні; з відзнакою закінчив Прінстонський універси­тет, де опановував композицію у Мілтона Беббіта, Едварда Коуна, Пола Ланскі та Клаудіо Спіса.
Має репутацію  динамічного та емоційного диригента. Художній керівник і головний диригент Національного одеського філармонічного оркестру Хобарт Ерл, вивів оркестр на рівень міжнародного визнання, вперше оркестр  виступив у таких концертних залах, як  Музікферайн (Відень), Барбікен Холл (Лондон), Національна Аудиторія (Мадрид) Orchestra Hall в Чикаго, Великий зал Московської консерваторії, Карнегі Холл (Нью-Йорк) і Кеннеді Центр (Вашингтон), Девіс Холл в Сан-Франциско і зал Генеральної Асамблеї ООН.
Він диригував такими оркестрами, як Bilbao Symphony, Віденський симфо­нічний оркестр Тонкюнстлер, Noord-Nederlands Orkest в Голландії, Odense Symfoniorkester в Данії, Єрусалимський симфонічний оркестр, Sinfonica Siciliana i Orchestra della Toscana, Simfonia luventus в Варшаві і Симфоніч­ний оркестр Краківської філармонії, Buffalo і Florida Philharmonics, симфо­нічні оркестри Північної Кароліни і Маямі, симфонічний оркестр міста Тайпей та такими відомими колективами як Санкт-Петербурзький державний академічний симфонічний оркестр і Російський національний оркестр.
Спільно з Національним оперним теа­тром Греції та Mythos Opera Festival здійснив ряд постановок, та їх запис з Симфонічним оркестром  імені Євгенія Светланова і Націо­нальним одеським філармонічним оркестром на фірмі «Naxos» та «Toccata Records». Його виконання П’ятої симфонії Чайковського в Музікферайн у Від­ні було записано в прямому ефірі на Радіо Австрії та удостоєно нагороди «Кращий класичний альбом 2002 року» на «JPFolks Music Awards» в Голлівуді, Каліфорнія.
Хобарт Ерл  удостоєний почесного звання Народний артист України. Найвідоміша творча особистість міста Одеси, Хобарт Ерл був відзначений численними місцевими нагородами протягом багатьох років. У 2003 році Ро­сійська асоціація космонавтів назвала одну з зірок у сузір'ї  Персея «Хобарт Ерл», а в 2014 році Musical America Worldwide визнала Хобарта Ерла одним з 30 «Професіоналів року».      
 
 
ОРКЕСТР СІЛЕЗЬКОЇ ФІЛАРМОНІЇ (ПОЛЬЩА)
 
Оркестр розпочав творчу біографію 26 травня 1945 року у  Державній філармонії в Катовіце. Високий рівень виконавства й численні творчі досягнення забезпечили йому провідні позиції серед польських симфонічних оркестрів, він постійний учасник міжнародних музичних фестивалів. У різноманітному репертуарі оркестру як класика оркестрової музики, так і твори сучасних композиторів.
З моменту заснування оркестру Сілезька філармонія приймає таких провідних музикантів як Леопольд Стоковський, Геннадій Рождественський, Фу Цонга, Даніель Орен, Хобарт Ерл, Крістіан Цимерман, Іда Гендель, Вікторія де Лос Анджелес, Монтсеррат Кабальє  –  що є свідченням високого творчого реноме колективу. Оркестр неодноразово брав участь у міжнародному фестивалі «Варшавська осінь». Оркестр також виступав на Вроцлавськом фестивалі Вратиславія Кантанс, великому фестивалі ораторії й кантати. Часті запрошення з найвідоміших концертних залів (як у Польщі, так і за рубежем) є переконливим доказом високої поваги до симфонічного колективу Сілезької філармонії.

Високий творчий рівень Сілезького філармонічного оркестру відомий у  Європі. У липні 2000 року, поряд із Сілезьким філармонічним хором під керуванням Мирослава Яцека Блащика, оркестр виступив для Папи Римського Іоанна Павла II під час святкування 2000-літнього ювілею в Римі. Симфонічний оркестр дав майже 550 концертів в 25 країнах.

Сілезький філармонічний симфонічний оркестр був першим ансамблем, що записав і оприлюднив усі вокально-оркестрові здобутки Кароля Шимановського. Записаний ним диск, що містить твори Джорджа Гершвіна, був визнаний гідним “Golden Record Award”, а запис симфонічних поем Карловича виявився монументальною колекцією цього автора. Пізніше оркестр реалізував записи таких творів, як: Святкова увертюра, Адвент Симфонія № 5 і Великодній гімн Войцеха Кіляра, дві п'єси Олександра Тансмана, а також твори Вітольда Лютославського, Болеслава Шабельського, Хенрика Миколая Гурецького і Євгенія Кнапика.
 

                         

ХОР НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ УКРАЇНИ

Творчий шлях хору Національної опери України розпочався  8 листопада 1867 року, коли виставою «Аскольдова могила» О. Верстовського відкрився перший сезон Київської опери, третього постійно-діючого оперного театру в Російській імперії. Хоровий колектив очолювали такі видатні музиканти як І. Альтані, О. Красовська, А. Кавалліні, М. Толстяков, М. Тараканов, В. Колесник.

1972 - 2013 рр. хор Національної опери України очолював народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, професор Лев Венедиктов, під керівництвом якого  хор театру виріс у  яскравий творчий колектив, знаний далеко за межами України. Європейська музична критика визнала його одним з кращих оперних хорів світу, про що засвідчують рецензії на гастролі київської опери у Франції, Німеччині, Швейцарії, Голландії, Бразилії та інших країнах.

Хори, втілені Л. Венедиктовим в операх «Тарас Бульба» М. Лисенка, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Євгеній Онєгін», «Пікова дама» П. Чайковського, «Борис Годунов», «Хованщина» М. Мусоргського, «Аїда», «Набукко», «Травіата»,  «Реквієм» Дж.  Верді, «Турандот» Дж. Пуччіні, «Кармен» Ж. Бізе, «Катерина Ізмайлова» Д. Шостаковича, «Любов до трьох апельсинів» С. Прокоф’єва  та у багатьох інших виставах, позначаються не тільки довершеністю звуковедення, але й монументальністю, динамічністю, глибиною проникнення в авторський задум композитора.  Під керівництвом Л. Венедиктова було створено ряд акапельних хорових програм, зокрема, української духовної музики XVIII-ХХ ст. (Ведель, Березовський, Бортнянський, Лисенко, Стеценко).

Зараз у хорі працює понад 100 співаків у різних виконавських групах: перших і других сопрано, перших і других альтів, перших і других тенорів, перших і других басів. До групи хормейстерів-постановників і хормейстерів входять вихованці Л. Венедиктова – В.Згуровський, А. Семенчук. Естафету керівника хору продовжує один із найталановитіших вихованців маестро Венедиктова Богдан Пліш.

 

Богдан ПЛІШ
 
Заслужений діяч мистецтв України, головний хормейстер Національної опери України
Закінчив Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського (2001, хорове диригування, клас народного артиста України, професора
 Л. М. Венедиктова; 2006, оперно-симфонічне диригування, клас народного артиста України, професора Р. І. Кофмана), пройшов асистентуру-стажування у Л. М. Венедиктова.
З 2007 – хормейстер, з 2013 р. – головний хормейстер Національної опери України імені Т. Г. Шевченка.

Хормейстер-постановник опер «Бояриня» В. Кирейка, «Любовний напій» Г. Доніцетті, «Попелюшка», «Севільський цирульник» Дж. Россіні, «Дон Карлос», «Набукко» Дж. Верді, «Казка про царя Салтана» М.Римського-Корсакова, «Флорія Тоска» Дж. Пуччіні, хорових сцен в балеті «Грек Зорба» М. Теодоракіса.
 
Очолює камерний хор «Кредо», який заснував у 2002 році. Колектив привернув увагу широкого кола любителів музики та отримав схвальні відгуки найавторитетніших музикантів країни, є постійним учасником міжнародних фестивалів, серед яких «Київ Мюзик Фест», «Золотоверхий Київ», «МоцАртФест» та інших.
 
Співпрацює з найвідомішими композиторами України – Є. Станковичем, Л. Дичко, В. Сильвестровим, М. Скориком, Г. Гаврилець, В. Степурком. У 2005–2006 рр. хор гастролював з концертами у Росії, Польщі, Німеччині, Італії. Хор «Кредо» переможець ХХІV Міжнародного конкурсу духовної музики «Хайнувка-2005».
 
Богдан Пліш удостоєний Гран-Прі ІІІ Всеукраїнського конкурсу хорових диригентів, лауреат премії ім. Левка Ревуцького.
 
 
Адам ГУЦЕРІЄВ
 
14 річний піаніст Адам Гуцерієв розпочав виконавську кар'єру у п’ятирічному віці. З великим успіхом виступає з відомими оркестрами на головних концертних майданчиках Латвії, Франції, Італії, Бельгії.
У 2017 р. у одинадцять років А. Гуцерієв здобув перемогу на VII Міжнародному конкурсі молодих піаністів «Амігдала» в Італії. 
У 2018 р. Адам Гуцерієв виступив з Данським королівським оркестром (диригент Олександр Ведерніков).
Серед творчих планів музиканта виступи з концертами в Таллінні, Тулузі, Палермо, Римі, Мілані з такими уславленими диригентами як Данієль Орен, Давид Герінгас і Хобарт Ерл.
 

ДАЛІ ГУЦЕРІЄВА

Лауреат Міжнародного конкурсу віолончелістів імені Сергія Кнушевицького 2012 року.

Далі Гуцерієва  –  одна із найталановитіших віолончелістів молодого покоління. Музикою займається з ​​шести років, а концертний дебют відбувся   у вісім років. Активно співпрацює з відомим віолончелістом і педагогом Давидом Герінгасом і камерним оркестром Литовської філармонії. Як солістка гастролювала у Фінляндії, Ісландії, Чехії, Іспанії, Італії. Молода виконавиця з великим успіхом виступила з концертами із Данським королівським оркестром (маестро Олександр Ведерніков), з Латвійським фестивальним камерним оркестром (диригент Давид Герінгас), із Симфонічним оркестром АУКСО, Польща (диригент Хобарт Ерл).

У нинішньому сезоні Далі Гуцерієва виступить у концертах із Симфонічним оркестром Сілезькой філармонії, Польща (диригент Хобарт Ерл) та Латвійським фестивальним камерним оркестром (диригент Давид Герінгас).

 

Олександр МЕЛЬНИЧУК

Заслужений артист України.

У 2008 р. закінчив Нацioнальну музичну академію України ім. П.I. Чайковського (клас народного артиста України І. Пономаренка).

З 2006 р. –  стажист, а з  2012 р. – соліст Національної опери України імені Т.  Г.  Шевченка, на сцені якої виконав партії: Скарпіа («Флорія Тоска» Дж. Пуччіні), Ріголетто, Марулло, Жермон, Набукко («Рiголетто», «Травіата», «Набукко» Дж. Вердi), Фіорелло, Офіцер («Севiльський цирульник» Дж. Россiнi), Султан («Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського), Гетьман («Бояриня» В. Кирейка),  Євгеній Онєгін у однойменній опері П. Чайковського, Грязной, Гонець («Царева наречена», «Казка про царя Салтана» М. Римського-Корсакова) та інші.

  Активно веде концертну діяльність як в Україні, так i за кордоном.

 

Дмитро ІВАНЧЕНКО

Закінчив Національну музичну академію України ім. П. І. Чайковського (клас народної артистки України Є. Мірошниченко). 

Лауреат міжнародного конкурсу «Мистецтво XXI століття» (перша премія).

Працював солістом у Київському театрі оперети, Київському муніципальному академічному театрі опери та балету для дітей та юнацтва, Національній заслуженій капелі бандуристів ім. Г. Майбороди, українському радіо та оперній студії НМАУ.  Під час гастролей у Франції з хором «Кредо» співав у прямому ефірі на французькому радіо. У 2015 р. здійснив запис «Всеношної» С. Рахманінова з американським хором Gloria Dei Cantores у місті Орлеан (штат Масачусетс).

З 2012 р. – артист хору, а з 2018 – соліст Національної опери України імені Т.Г. Шевченка, на сцені якої виконав партії: Граф Альмавіва («Севільський цирульник» Дж. Россіні), Ленський («Євгеній Онєгін» П. Чайковського), Альфред, Герцог («Травіата», «Ріголетто» Дж. Верді), Моцарт («Моцарт і Сальєрі»  М. Римського-Корсакова), Дон Раміро («Попелюшка» Дж. Россіні). У творчому доробку співака також  Партія тенора в Реквіємі Моцарта та Реквіємі Верді, Дев’ятій симфонії Бетховена та інші.